Czas się przedstawić

Witam Cię na moim blogu!

Jest to mój pierwszy wpis więc poświęcę go na przedstawienie mojej osoby oraz zapowiedź tego, o czym będę tu pisał. Zapraszam!

Nazywam się Marcin Trzewik. Na co dzień mieszkam we Wrocławiu i tu prowadzę swój biznes. Uwielbiam to miasto ze względu na jego piękno, architekturę, historię i przede wszystkim ludzi. Od osób przyjezdnych często słyszę, że to właśnie tu można w sposób szczególny poczuć wzajemną życzliwość i uprzejmość.

Jestem fanem sportu dlatego cieszę się, że we Wrocławiu prawie każdy kibic znajdzie coś dla siebie. Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, czy żużel to tylko niektóre dyscypliny, w których Wrocław jest dumnie reprezentowany. Świetną inicjatywą była także organizacja światowych igrzysk sportów nieolimpijskich Word Games 2017, w których mogliśmy podziwiać najlepszych sportowców, uprawiających mniej medialne, za to wcale nie mniej atrakcyjne do oglądania dyscypliny sportu. Jedyne czego mi osobiście brakuje to mitingu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia. Królową sportu cenię sobie w sposób szczególny, ze względu na fakt, że sam w przeszłości trenowałem skok wzwyż.

Inną moja pasją są góry, w których jestem szczerze zakochany. Jest to dość młoda miłość, za to pełna zaangażowania. I tu pojawia się kolejna zaleta Wrocławia. Niemal w zasięgu ręki mamy Góry Sowie, Wałbrzyskie i Kamienne. Nieco dalej Karkonosze, Góry Stołowe, czy Izery, a coraz lepsze połączenie komunikacyjne sprawia, że mocno zbliżyły się do nas także Tatry. Nie zapominam też o tej nam najbliższej – Ślęży, na której często można mnie spotkać.

Sport i góry to moje największe pasje ale nie zatrzymuję się tylko na nich. Interesuję się wieloma dziedzinami życia, a charakter odkrywcy sprawia, że z ciekawością poznaję kolejne.

Przez kilkanaście lat pracowałem w branżach IT i audio-wideo. Realizowane projekty dawały mi poczucie ogromnej satysfakcji. Jednak w pewnym momencie mojego życia pojawiała się propozycja pracy w branży finansowo-ubezpieczeniowej. Początkowo sceptycznie do tego podchodziłem. Nie ukrywajmy, agenci ubezpieczeniowi są najczęściej źle kojarzeni, podobnie jak oferowane przez nich produkty. Większość z nas ma obawy, że takie rozwiązania nie do końca nas zabezpieczają, bo w razie potrzeby, ubezpieczyciel znajdzie zapisany drobnym druczkiem paragraf, dzięki któremu nie będzie musiał wypłacać nam świadczenia. Często nie jesteśmy informowani o wszystkich ważnych zapisach Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Sami też ich nie czytamy. Z drugiej strony miałem świadomość jak ważnym zabezpieczeniem naszego życia jest dobra polisa. Każdy z nas, gdy tylko chwilę się zastanowi, znajdzie w gronie swojej rodziny, przyjaciół i znajomych sytuację, w której wydarzyło się jakieś nieszczęście. Takie zdarzenia powodują najczęściej problem na dwóch płaszczyznach – emocjonalnej i finansowej. I o ile przed takimi emocjami trudno się zabezpieczyć, to już w przypadku finansów jest to jak najbardziej możliwe!

Na początku mojej pracy w branży finansowo-ubezpieczeniowej przyjąłem jedno, podstawowe założenie, którego trzymam się do dzisiaj – chcę uczciwie, rzetelnie i profesjonalnie pomagać ludziom w zabezpieczaniu siebie i swoich rodzin. Rynek finansowy jest ogromny, a ilość rozwiązań nie do policzenia. Skoro większość z nas nie czyta warunków OWU nawet w tych ubezpieczeniach, które musimy kupić, to skąd mamy mieć wiedzę pozwalającą dobrać najlepsze i najbardziej dopasowane rozwiązania? Jedynym rozwiązaniem jest posiadanie w telefonie kontaktu do osoby, która się tym zajmuje i do której mamy zaufanie. I kimś takim postanowiłem być dla osób, z którymi współpracuję.

Moje doświadczenia zawodowe pokazują, że największym kłopotem jest brak świadomości. Odkładamy takie sprawy na później albo w ogóle nie chcemy o tym myśleć, żeby „czegoś nie wykrakać”. I to jest błąd! Do tematu wracamy, gdy już coś się stanie, a wtedy najczęściej jest za późno. Dlatego właśnie powstaje ten blog. W kolejnych wpisach będę się starał przybliżyć temat różnych rodzajów ubezpieczeń i rozwiązań finansowych, bo jestem przekonany, że każdy z nas powinien posiadać chociaż podstawową wiedzę w tym zakresie. Zapraszam do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *